Zastosowanie

Zastawka stalowa kanałowa ECO-SZK służy do regulacji przepływu oraz częściowego lub całkowitego zatrzymania ścieków w kanałach o przekroju prostokątnym. Mogą być montowane w uprzednio przygotowanych kanałach poprzez ich zabetonowanie lub w świetle kanału za pomocą kątowników mocujących.

Budowa i zasada działania

W zależności od szerokości kanału zastawki wykonane są w wersji z jedną lub dwiema śrubami trapezowymi. Przy usytuowaniu kanałów na dużych głębokościach zastawki posiadają wydłużone śruby trapezowe lub trzpienie przedłużające montowane do kolumienek wsporczych.

Rama zastawki wyposażona jest w uszczelnienie gumowe, profilowane. Uszczelnienie zastawki następuje poprzez najazdowy docisk zawieradła na profilowany sznur gumowy. Otwieranie i zamykanie zastawki w zależności od potrzeb i projektu odbywa się w sposób elektryczny lub ręczny przez pokręcenie pokrętłem napędu z podwójną przekładnią stożkową. Całkowite uszczelnienie następuje przy pokręceniu do wyraźnie wyczuwalnego oporu.

Oferowane przez naszą firmę zastawki kanałowe produkowane są według standardu lub na życzenie klienta, w zależności od warunków zainstalowania takich jak: szerokość i wysokość kanału, wysokość zawieradła oraz rodzaj napędu. Standardowo wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4301/1.4307.