Zastosowanie

Zastawka stalowa naścienna ECO-SZN służy do regulacji przepływu oraz częściowego lub całkowitego zatrzymania ścieków na oczyszczalniach i przepompowniach. Może być instalowana na otwartym terenie lub w pomieszczeniach zamkniętych, na prostokątnych otworach przelewowych lub spustowych, na ścianach otwartych zbiorników i komór oraz na wlotach i wylotach kanałów dowolnego kształtu.

Budowa i zasada działania

W przeciwieństwie do zastawek kanałowych zastawki naścienne są wyposażone w dodatkowe uszczelnienie górne oraz łapy mocujące, przyspawane do ramy zastawki. Do łap przykręcone jest uszczelnienie wargowe i nawiercone są na nich otwory mocujące pod kołki rozporowe.

W zależności od szerokości kanału zastawki wykonane są w wersji z jedną lub dwiema śrubami trapezowymi. Przy usytuowaniu kanałów na dużych głębokościach zastawki posiadają wydłużone śruby trapezowe lub trzpienie przedłużające montowane do kolumienek wsporczych.

Otwieranie i zamykanie zastawki w zależności od potrzeb i projektu odbywa się w sposób elektryczny lub ręczny przez pokręcenie pokrętłem napędu z podwójną przekładnią stożkową. Całkowite uszczelnienie następuje przy pokręceniu do wyraźnie wyczuwalnego oporu.

Oferowane przez naszą firmę zastawki naścienne produkowane są według standardu lub na życzenie klienta, w zależności od warunków zainstalowania takich jak: szerokość i wysokość kanału, wysokość zawieradła oraz rodzaj napędu. Standardowo wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4301/1.4307.