Zastosowanie

Zastawka stalowa przelewowa ECO-SZP służy do regulacji przepływu oraz częściowego lub całkowitego zatrzymania ścieków na oczyszczalniach i przepompowniach. Może być instalowana na ścianach otwartych zbiorników i komór oraz na wlotach i wylotach kanałów dowolnego kształtu.

Budowa i zasada działania

W zależności od szerokości kanału zastawki wykonane są w wersji z jedną lub dwiema śrubami trapezowymi. Sposób montowania jest identyczny jak w zastawkach naściennych. Przy usytuowaniu kanałów na dużych głębokościach zastawki posiadają wydłużone śruby trapezowe lub trzpienie przedłużające montowane do kolumienek wsporczych.

Otwieranie i zamykanie zastawki w zależności od potrzeb i projektu odbywa się w sposób elektryczny lub ręczny przez pokręcenie pokrętłem napędu z podwójną przekładnią stożkową. Całkowite uszczelnienie następuje przy pokręceniu do wyraźnie wyczuwalnego oporu.

Oferowane przez naszą firmę zastawki przelewowe produkowane są według standardu lub na życzenie klienta, w zależności od warunków zainstalowania takich jak: szerokość i wysokość kanału, wysokość zawieradła oraz rodzaj napędu. Standardowo wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4301/1.4307.